Biyografi
Bu biyografi 164 kez okundu
Seth Green
aktör, komedyen, seslendirme sanatçısı, televizyon yapımcısı ve senaryo yazarıdır
 
 
 
 

Seth Green 8 Şubat 1974’te Philadelphia – Overbrook Park’da dünyaya gelmiştir. Çocukken Kodak ve Burger King gibi çeşitli şirketlerin reklamlarında görünen ünlü oyuncu, 1984’te The Hotel New Hampshire filminde Jodie Foster ve Rob Lowe ile birlikte rol almıştır. Bir Woody Allen filmi olan Radio Days’te Joe rolüyle beyazperdede boy gösteren Seth Green, filmle beraber olumlu eleştiriler almıştır. Daha sonra Big Business (1988) ve Pump Up the Volume (1990) gibi birçok filmde rol alan ünlü oyuncu, Stephen King’in korku romanı It (1990) uyarlamasında Richie Tozier rolünü üstlendi ve performansı ile takdir topladı.
1990’lar genç oyuncu için çok hareketli geçti. Arcade (1993), White Man’s Burden (1995), Boys Life 2 (1997) gibi onlarca filmde yer alan Seth Green, bu sırada çeşitli dizilerde de görünmeye başlamıştır. Greg the Bunny adlı televizyon komedisinde el kuklası Greg the Bunny’nin oda arkadaşı olarak rol alan Seth Green, birçok yapımda seslendirme de yapmıştır.
2005 yılında Matthew Senreich ile birlikte Robot Chicken’ı yaratan Seth Green, Eylül 2012’de Robot Chicken DC Comics Special’de birkaç karakteri yönetmiş ve seslendirmiştir.

Kaynak:
 
 
 
Etiketler: Seth, Green,
Arşiv
Öne Çıkanlar
Anketler
Muharrem İnce Partisimi, yoksa Kılıçdaroğlu Partisimi kazanır
Haber Yazılımı