Emin Pazarcı Kirleten adam google.com, pub-2118899634180040, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Yazı Detayı
24 Mayıs 2021 - Pazartesi 13:20
 
Kirleten adam
Emin Pazarcı
 
 

Üslubu giderek sertleşiyor. Ak Parti ve MHP çevrelerini işaret edip, "selamı sabahı kesin" diyerek, toplumu ayrıştırıyor; tabanına nefret duyguları aşılıyor. Hızını alamayıp, yabancı yatırımcı ve işadamlarını tehdit ediyor. Kılıçdaroğlu, her geçen gün ülkeyi ve toplumu kutuplaştırıcı söylemlerini daha da artırıyor...


Bir televizyon yayınında Kanal İstanbul ile ilgili tehditlerini yine tekrarladı:

"Eğer, Kanal İstanbul'a herhangi bir ülke kredi verir veya gelir de ihalesini alırsa, iktidara geldiğimizde biz o projeyi durduracağız. O ülke ile de aramıza mesafe koyacağız. O şirketin asla paralarını ödemeyeceğiz. O şirketlerin Türkiye'de yatırım yapmalarının önünü tamamen keseceğiz."

Ne biçim ifadeler bunlar? Sanırsınız, devlet değil aile şirketi yönetmeye talip. Gerçi şirkette bile olmaz böyle bir anlayış, ama söylüyor işte. Dünya gerçeklerini ve uluslararası hukuku ayaklar altına almaktan bahsedebiliyor.

Projeyi durduracakmış, paralarını ödemeyecekmiş!

"Hadi oradan" derler adama. Diyorlar da zaten. Çünkü şu anda Panama ve Süveyş kanallarını yapan şirketler de dahil, dünya devleri ile görüşmeler sürüyor. Her biri, yanına yerli bir ortak alıp, Kanal İstanbul ile ilgili gelişmeleri izliyor.

Belli ki hiç ciddiye almıyorlar Kemal Bey'i.

İhanetmiş!.. Kanal İstanbul ile ilgili olarak "Türkiye'ye hiç kimsenin ihanet etmeye hakkı yoktur" diyor.

1960'larda İstanbul Boğazı'na bir köprü yapılması gündeme geldiğinde de benzer ifadeleri kullanmıştı bu kafalar. 1968'de Cumhuriyet Gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk, kaleme aldığı başyazıda "Milletin parasını çar-çur ediyorsunuz" diyerek, savaş açmıştı Boğaz Köprüsü'ne. Ama onlara rağmen yapıldı köprü, ardından yenileri ve başka projeler geldi.

Tek birine bile destek vermediler. Tamamına farklı bahaneler buldular. Sürekli takoz işlevi gördüler. Kendileri tek bir çivi çakmazken, ülkeye eser üstüne eser kazandıranları frenlemek için ne gerekiyorsa onu yaptılar.

İşte o 1968 model kafaların devamıdır Kemal Kılıçdaroğlu! Şimdi de kalkmış, "Milletin yararına ne yaptılar da CHP engel oldu?" diyor.

Diğerlerini saymıyorum, ama Kanal İstanbul Projesi ortada işte: 200 bilim adamının ayrıntılı raporları ile aleyhteki bütün iddialar çürütülmesine rağmen, engellemek için çırpınan kim? 15 milyar dolarlık maliyeti, önce 80, sonra da 65 milyar dolar olarak abartıp, milletin önüne kim koydu? Kim kirletiyor, Türkiye'nin önünü açacak Kanal İstanbul Projesini?

Bir örnek daha vereyim: Ulaştırma Bakanlığı'nın hangi projesine destek verdi CHP? Bu projelerin ülkeye sağladığı faydaları saymıyorum. Sadece trafik kazalarının yüzde 80 azalması sonucu binlerce can kurtuldu.

O yüzden "biz ne yaptık ki" türünden ifadelerin hiçbir anlamı yok. Kemal Bey, hem her şeyi kirletiyor, hem de her konuyu alabildiğine çarpıtıyor.

Ne dedi Başkan Erdoğan partisinin dünkü grup toplantısında? Başta Kanal İstanbul olmak üzere yürütülen projeler için "İsteseniz de istemeseniz de devam edecek" dedi.

Doğrusu da bu...

Tersi bir durum bu ülkeye ve bu ülkenin insanlarına ihanet olur çünkü!

 
Etiketler: Kirleten, adam,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı