Ersoy Dede İple adam tehdit etme dönemi bitti google.com, pub-2118899634180040, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Yazı Detayı
03 Nisan 2021 - Cumartesi 12:57
 
İple adam tehdit etme dönemi bitti
Ersoy Dede
ersoydede@stargazete.com
 
 


27 Mayıs kanlı darbesi tek başına iktidarı yeniden ele geçirme operasyonu değildi.. Aynı zamanda bir emsaldi, bir örnekti.. Ondandır uygulayıcıları tarafından yarım asrı aşkın bir süredir demokrasinin tepesinde sallandırılan bir Demokles Kılıcı olarak işlev görmesi.. Özellikle kendini bu memleketin sahibi gören jakoben elitist kadrolar ne vakit köşeye sıkışsalar 27 Mayıs'ı hatırlatıp; "..bakın hiç istemeyiz ama tarihte de böyle acı bir şey yaşandığını aklınızdan çıkarmayın.." derler..


Sorsanız 'niye böyle söylüyorsun?' diye; '.. ben istemediğimi söyledim, asla tasvip etmem fakat bu da yaşandı yani.." diyerek bir de işi pişkinliğe vururlar..


***
Önceki akşam da öyle oldu.. CHP'li Engin Altay, açıkça millet tarafından doğrudan seçilmiş İLK Cumhurbaşkanını yine iple tehdit etmeye kalktı..

"...Yapmayın bunu, neden yapıyorsunuz?.." deyince de;"... bu sözden darbe tehdidi çıkaranların iq'su ayakkabı numarasından küçük.." diyerek kendince hakaret etti..


***
Arkadaş CHP'nin darbe sicili ortada. 27 Mayıs'tan 15 Temmuz'a kadar geçen sürede yapılmış darbeler çekilmiş muhtıralar, okunmuş bildiriler ne varsa altından CHP çıkıyor.. Şimdi hâl bu kadar açık ve ortadayken bir CHP'li ismin, "...aman sonu benzemesin.." sözünü kusura bakmayın da masum algılamamız mümkün değil..


***
Unutmayın.. CHP zihniyeti seçilmiş Başbakan Adnan Menderes'i önce asıp ardından yargılamıştır. İdam sürecine giden yolda hükmettiği basın üzerinden türlü akla hayale gelmeyecek yalanlarla idamı meşru gösterecek bir iklim oluşturmaya çalışmıştır.. Menderes'in bir uçak dolusu altınla ülkeyi terkederken yakalandığından tutun da gençleri kıyma makinesinden geçirip asfalta gömdüğüne kadar. 'Buna inanan olur mu kardeşim?' diyecekler için söyleyeyim tek tek o asfaltlarları söküp altına bakmaya kalktılar o vakit, yaşı yetenler hatırlayacaktır.. Bugün şimdi bir taraftan Erdoğan'ı, milletin yüzlerce milyar dolarını çalmakla itham ederken diğer yandan da, "aman sonu Menderes'e benzemesin" diye beyanatlar verirseniz, bu milleti tutamazsınız söyleyeyim..


***
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "..vallahi 15 Temmuz'dan beter olur.." derken bu sosyolojiyi bildiği için bu kadar kesin konuşuyor.. 15 Temmuz gecesi tankların önüne dikilen bu milletin motivasyonu neydi biliyor musunuz?.. Menderes için imkan olduğu halde hiç bir şey yapamamış olmaktı.. Bugün öyle bir ortam yok.. Kimse aklından bile geçirmesin.. Dünya bir yana demokrasi dışı müdahaleler bir yana.. Herkes lafını sözünü ölçüp biçip ona göre konuşacak.. Umarım başta Sayın Engin Altay olmak üzere, bu son tecrübeden herkes gereken dersi çıkarmıştır..

 
Etiketler: İple, adam, tehdit, etme, dönemi, bitti,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı