Haber Detayı
23 Temmuz 2020 - Perşembe 10:43
 
Trump destekçisi QAnon hesaplarına büyük darbe
ABD'yi şeytana tapan bir grup elitin yönettiğini iddia eden Trump destekçisi QAnon grubunun hesapları Twitter tarafından kapatıldı.
ABD Haberi


Sosyal medya devi Twitter ayrıca, QAnon içerikli bağlantıları tavsiye eden mesajların da hedefleneceğini, ve bu teoriyle ilgili içeriklerin Twitter üzerinden paylaşılmasını engellemek için internet adreslerinin bloke edileceğini bildirdi.

QAnon ABD Başkanı Donald Trump'ı destekleyen bir kesim tarafından savunulan bir komplo teorisi.

Twitter, kendi platformu üzerinden paylaştığı açıklamada, aldığı önlemler ile bu teorinin "internet dışı ortamda" verdiği zararın önlenmesine katkıda bulunmayı umduğunu söylüyor.

Önlemler kapsamında QAnon ile ilgili tweet atarken platformun ilkelerini çiğnediği saptanan hesaplar sürekli olarak kapatılacak.

Açıklamaya göre "çok sayıda hesap açma ve bireylere karşı eşgüdümlü taciz örgütleme konusunda platformun kurallarını çiğneyen veya son haftalarda örnekleri çoğalan daha önceki yasakları aşmak için kendini gizlediği saptanan hesaplar" kapatılacak.

Bu kararlardan dünya çapında 150 bin hesabın etkilenmesi bekleniyor. Twitter son haftalarda 7 bin civarında hesabın çeşitli ihlaller nedeniyle kapatıldığını açıkladı

QAnon'un komplo teorileri
Birçoğu aşırı sağ görüşlü olan QAnon üyeleri, ABD'nin onlarca yıldır, şeytana tapan bir küresel elit grup tarafından yönetildiğini savunuyor. İddialarını herhangi bir kanıta dayandıramayan QAnon destekçilerinin suçladığı bu grubun içinde "derin devlet" unsurları ve Hollywood yıldızları da bulunuyor.

QAnon üyeleri ayrıca bu grubun Trump aleyhinde gizli bir plan yürüttüğünü de öne sürüyor ve muhalif siyasetçileri sosyal medyada sık sık taciz ediyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Trump, destekçisi, QAnon, hesaplarına, büyük, darbe,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Anketler
Muharrem İnce Partisimi, yoksa Kılıçdaroğlu Partisimi kazanır
Haber Yazılımı