Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 23:03
 
Mensur Işık'ın eşi savcılığa başvurdu
Ankara'da eşi HDP Milletvekili Mensur Işık'tan şiddet gördüğü iddiasıyla şikayetçi olan Ebru Işık, koruma talebinde bulundu.
Asayiş Haberi


Ankara'da eşi HDP Milletvekili Mensur Işık'tan şiddet gördüğü iddiasıyla şikayetçi olan Ebru Işık, savcılığa başvurarak, koruma talebinde bulundu.

Ebru Işık, geçtiğimiz hafta eşi HDP Muş Milletvekili Mensur Işık´tan, kendisine şiddet uyguladığı ve hastaneye gitmesine izin vermediği gerekçesiyle şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Işık hakkında 'eşe karşı kasten yaralama' suçundan soruşturma başlattı.

Ankara 1´inci Aile Mahkemesi de Ebru Işık'ın başvurusu üzerine Mensur Işık hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı verdi. Ebru Işık'ın, şikayetinden vazgeçtiği ve ifadesini değiştireceği yönünde çıkan haberlere rağmen, bugün Ankara Adliyesi'ne gelerek soruşturmayı yürüten savcıya, kendisine yönelik tehditlerin sürdüğü, bu nedenle koruma kararı talep ettiği öğrenildi.

Işık'ın dilekçesinde, kendisine yönelik psikolojik baskının sürdüğünü, ifadesini değiştirmesi ve davadan vazgeçmesi için tehdit edildiğini yazdığı bildirildi. Savcılık da, Işık´ın başvuru dilekçesini koruma kararı alması talebiyle Ankara Nöbetçi Aile Mahkemesi'ne gönderdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , Mensur, Işık'ın, eşi, savcılığa, başvurdu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Anketler
Muharrem İnce Partisimi, yoksa Kılıçdaroğlu Partisimi kazanır
Haber Yazılımı