Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 16:30
 
İdam sehpalarını özleyen alçaklar!
SABAH Gazetesi yazarı usta gazeteci Yavuz Donat 104 emekli amiralin Montrö anlaşması ekseninde kaleme alıp imzaladığı ve bir gece yarısı yayınlayarak muhtıra görünümü verdiği skandal bildiriyle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Donat "Rütbeleri sökülen darbecilerden de ders almayan bu kişilerin halkta bir karşılığı yok. Sırça köşklerinden çıkıp halkın içine karışmamışlar. Muhtemelen yarın çıkıp 'Benim haberim yoktu' gibi ifadeler verecekler" dedi.
Gündem Haberi


SABAH yazarı usta gazeteci Yavuz Donat 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisi ile kalkıştığı muhtıra girişimiyle ilgili çarpıcı ifade ve değerlendirmelerde bulundu. Siyasete cesareti olmayan ama siyasete yön vermeye kalkanların girişimlerinin her dönemde olduğuna dikkat çeken Donat "Bunlar darağaçlarını, idam sehpalarını özleyen alçaklardır" dedi.

İşte Donat'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

 

RÜTBELERİ SÖKÜLEN HAİNLERDEN DE Mİ DERS ALMADINIZ?

Bu ülkede çok meraklıysanız siyasete çıkarsınız bir parti kurarsınız politikalarınızı buna göre belirlersiniz. Buna kalkışanların rütbeleri söküldü, yargılandılar ceza aldılar. Onlardan da mı ders almadınız?

 

YARIN "BİLMİYORDUK" DEMEYE BAŞLARLAR

Öyle zannediyorum ki bir iki aklıevvel bu metni kaleme aldı. Telefonun başına geçti ve bunlardan imza aldı. Yarın yargılamalarda göreceğiz muhtemelen "Benim haberim yoktu" ,"Metni bilmiyordum" gibi ifadeler göreceğiz. Bunlara alışığız.

 


"İDAM SEHPALARINA ÖZLEM DUYAN ALÇAKLAR VAR"

"Türkiye'de hala idam sehpalarını özleyen alçaklar var. Bunlar haindir. 'Ben bu iktidarı istemiyorum. Bunlar gitsin de nasıl giderse gitsin' diyorlar. Bunlar siyasetin içerisinde de var. Bunlar her dönemde oldu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İdam, sehpalarını, özleyen, alçaklar!,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Yazarlar
Haber Yazılımı
google.com, pub-2118899634180040, DIRECT, f08c47fec0942fa0