Haber Detayı
02 Ağustos 2020 - Pazar 11:33
 
Hastanede rezalet
Polislerin vücut kamerasının çektiği görüntüler sadece ülkede değil tüm dünyada deprem etkisi yarattı. Ellerindne ve ayaklarındna tuttular, zorla odadan çıkardılar. Son dkaika haberine göre, yasal nedenlerden ötürü isminin açıklanamadığı hastanede, kadın polis memurunun acılı babaya "Hayvan gibi davranıyorsun, iğrenç" diyerek bağırması duvarları inletti.
Gündem Haberi


İngiliz Daily Mail gazetesinin elde ettiği ve hastanede çekilmiş şoke edici görüntüler, deyim yerindeyse dünyayı ayağa kaldırdı. Gazetelerin manşetten verdiği olay, sadece İngiltere'de değil tüm dünyada yankı buldu.

Daily Mail'in elde ettiği görüntüler polis memurlarının, yaşam destek ünitesinin kapatıldığını acılı babaya açıkladıktan hemen sonra, adamın ölmekte olan küçük kızının başucundan nasıl hunharca sürüklediğini gözler önüne seriyor..


Bir polisin vücut kamerasından gelen üzücü görüntüler, 59 yaşındaki hastane danışmanı Raşit Abbasi'nin durumu kritik olan altı yaşındaki kızının yanından bir polis memuru tarafından nasıl sürüklendiğini gösteriyor.

İngiltere'deki Ulusal Sağlık Hizmetleri'nde 30 yılı aşkın bir süredir görev yapan Abbasi, bacakları ve bileklerinden tutularak kızı Zeynep'in yanından zorla götürüldü.Eski bir doktor olan eşi Aliya, arkasından yakalandı, hastane yataşının yanıbaşından çekildi ve çığlıklar atarak zorla odadan çıkarıldı.

Rahatsız edici olay, Kuzey İngiltere'de bir hastanede meydana geldi. Yasal nedenlerden ötürü hastanenin ismi açıklanmadı.Raşit ve Aliya, ölümcül hasta olan küçük kızlarının bakımı konusunda doktorlarla uzun süreli bir anlaşmazlığa düştü.

Sağlık görevlileri Zeynep'ın ölmesine izin verilmesine karar verdi, ancak Bay ve Bayan Abbasi, kızlarının tedavisine devam edilmesi konusunda ısrar ettiler.


Hastane çalışanları, küçük Zeynep'in acılı babasının davranışlarından rahatsız oldukları gerekçesiyle polise haber verdiler.

Olay yerine gelen polis ekipleri ise Abbasi ailesine hötü muamele etmekle kalmadı, ağza alınmayacak sözler de sarfetti.


Hastaneye gelen bir kadın polis memuru, Raşit Abbasi'ye, "Hayvan gibi davranıyorsun, iğrenç" diyerek bağırdı. Hastane bu sözlerle inledi.

Polis memurları, 59 yaşındaki adamın göğüs ağrısına maruz kaldığını çığlıklar içinde söylemesine rağmen, acil durum ilaçlarını cebinden çıkarıp kendisine vermeyi tekrar tekrar reddetti.


Raşit Abbasi olayın ardından yaptığı açıklamada, kalp krizi geçirdiğini ve çirkin olayların yaşandığı günün ertesinde kalp ameliyatı geçirdiğini anlattı.

Bay ve Bayan Abbasi, başlarına gelen korkunç olayı anlatmalarını engelleyen hastane patronlarına karşı üç haftalık yasal bir savaş verdi.


Raşit Abbasi, polis ekiplerinin rezalete dönüşen şiddet içerikli tutuklaması nedeniyle dava açmak üzere girişimlere başladığını söyledi. İlk kez Daily Mail gazetesine röportaj veren çift, polislerinde kendilerine korkunç davrandıklarını ve ayrımcılığıa uğradıklarını belirtti.

Raşit ve Aliya Abbasi'nin kızı Zeynep, solunum problemleri ve Niemann-Pick hastalığı adı verilen nadir bir genetik hastalıktan muzdarip olduğu için durumu kritikti.


Geçen yıl 19 Ağustos'ta meydana gelen olayda, doktorlar Abbasi ailesine Zeynep'in ölmekte olduğunu söyledi. Ailesi daha fazla test yapılmasını ve tedaviye devam edilmesini istese de doktorlar karşı çıktı.

Ardından doktorlar Aliya ve Raşit Abbasi'nin kızlarını ziyaret saatlerine kısıtlama getirdi. Bu uygulamaya açıklama olarak Raşit Abbasi'nin hastane çalışanlarına olan davranışlarının korkutucu olduğu ileri sürüldü.


Farklı bir hastanede çalışan solunum uzmanı Abbasi doktorlarla yaptığı toplantıdan ayrıldı, ancak hastane personeli daha sonra polisi aradı ve kızının yatağına dönmesini engellemeye çalışan kıdemli bir doktoru ittiğini iddia etti.

Yarım saat sonra, dört polis memuru ve iki güvenlik görevlisi, doktolardan duyduklarıyla yıkılan Aliya ve Raşit Abbasi'yi Zeynep'in hastane odasından apar topar çıkardı. Altı yaşındaki küçük Zeynep ise, 16 Eylül'de hayatını kaybetti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hastanede, rezalet,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Anketler
Muharrem İnce Partisimi, yoksa Kılıçdaroğlu Partisimi kazanır
Haber Yazılımı