Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 14:20
 
Adnan Oktar'dan 'tecavüz' savunması
Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik, 77'si tutuklu 238 sanığın yargılandığı davada örgüt elebaşı Oktar, hakkında hazırlanan ek iddianame kapsamında savunma yaptı.
Gündem Haberi


Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik, 77'si tutuklu 238 sanığın yargılandığı davada örgüt elebaşı Oktar, hakkında hazırlanan ek iddianame çerçevesinde savunma yaptı.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki salonda yapılan 82. duruşmaya, aralarında Oktar'ın da bulunduğu çok sayıda tutuklu sanık ve bazı tutuksuz sanıklarla tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada, bu davadan yargılanan bazı sanıkların da aralarında bulunduğu 18 sanık hakkında "kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme veya yayma", "nitelikli cinsel istismar" ve "örgüt üyeliği" gibi suçlardan hazırlanan ve bu dava dosyasıyla birleştirilen iddianameye ilişkin savunma ve talepler alındı.

Bu kapsamda savunma yapan Oktar, ek iddianameyi henüz okuyamadığını söyledi.

Haklarındaki iddiaların yalan olduğunu ileri süren Oktar, "Sevgisiz, merhametsiz, kıskanç insanların hasetinden kaynaklanan iddiaları bunlar. Suç yok, korkutulmuş ve dehşete düşürülmüş genç kızların çığlıkları bir iddia yapılmış." iddialarında bulundu.

Oktar, hakkındaki "cinsel saldırı" suçlamasını da kabul etmediğini söyleyen Oktar, "Lafla sözle bir insana bir şey yapmak mümkün değil. Bir genç kız gelir bana kızar, 'bu adam bana tecavüz etti' der, o zaman ne yapayım ben yani? Nerede delil?" iddiasında bulundu.

Oktar, Fetullahçı Terör Örgütü'ne yardımda bulunmadığını, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile kendisinin düşüncelerinin taban tabana zıt olduğunu öne sürdü.

Oktar'ın ardından, diğer sanıklar Alev Babuna, Aylin Atmaca, Bora Yıldız, Halil Hilmi Müftüoğlu, İbrahim Tuncer, Eşref Nuri Yakışan, Tarkan Yavaş ve Merve Büyükbayrak tahliye talebinde bulunarak, ek iddianameye ilişkin savunma hazırlamak için süre istedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Adnan, Oktar'dan, 'tecavüz', savunması,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Anketler
Muharrem İnce Partisimi, yoksa Kılıçdaroğlu Partisimi kazanır
Haber Yazılımı